Naudinga

Kaip teisingai pasirinkti DASSY darbo drabužių ilgį?

DASSY gamintojo darbo rūbai pasižymi ypatingu ilgaamžiškumu, komfortu ir išskirtiniu dizainu. Profesionalių darbo rūbų gamintojas DASSY (Belgija) itin didelį dėmesį skiria gaminio konstrukcijai, ergonomikai ir svarbiausia – patvarumui!

DASSY kelnės ir puskombinezoniai prailginami 5 centimetrais tiesiog išardant vieną siūlę (nereikia iš naujo užsiūti). Išmatuokite vidinės siūlės ilgį (kaip parodyta paveikslėlyje) ir įvertinkite, koks ilgis tinka jums:

  • STANDART – vidinės siūlės ilgis 81 cm (maksimalus ilgis 86 cm)
  • MINUS – vidinės siūlės ilgis 75 cm (maksimalus ilgis 80 cm)
  • PLUS – vidinės siūlės ilgis 87 cm (maksimalus ilgis 92 cm)

Kaip teisingai pasirinkti DASSY darbo drabužių ilgį

 

Signaliniai darbo drabužiai – kaip išsirinkti?

Dėvint šviesą atspindinčius drabužius žmogaus matomumas kelyje padidėja iki 10 kartų. Svarbu, kad atspindintys elementai būtų dėvimi tinkamose vietose – jie turėtų būti matomi iš priekio, nugaros ir šonų. EN ISO 20471 standartas skiria tris signalinių darbo drabužių klases pagal aukšto matomumo elementų pozicijas ir skaičių.

 

Atitinkamos klasės pasirinkimas yra susijęs su darbo vieta:
1 klasė – tinka darbuotojams, kurie nedirba kelyje ar šalia geležinkelio ir susiduria su eismo intensyvumu, kurio greitis mažesnis nei 30 km/h.

2 klasė – tinka darbuotojams, kurie dirba kelyje ar šalia geležinkelio be eismo. Greičio intensyvumas kelyje negali viršyti 60 km/h.

3 klasė – aukščiausias saugos lygis, kuris būtinas dirbantiems keliuose ir geležinkeliuose, kur yra bent dalinis eismas.

Kaip prižiūrėti apsauginę avalynę?

Apsauginiai batai reikalauja didesnės priežiūros lyginant su įprastais batais: jie dėvimi ilgesnį laiką (ne mažiau kaip 8 valandas per dieną ir mažiausiai 220 dienas per metus), įprastai mes turime tik vieną jų porą.

Prieš pradedant avėti avalynę svarbu patikrinti:

  • ar avalynės padas ir viršutinė dalis nepažeistos;
  • ar avalynę įmanoma tinkamai užsegti iš viršaus;
  • plieninę kojų pirštų apsaugą ir vidurinę pado dalį (naudojant).

Jeigu randate avalynės trūkumų ar nusidėvėjimo požymių, nedelsdami pakeiskite ją.

Kaip valyti avalynę?

Naudokite minkštą šepetį ir vandenį. JOKIU BŪDU nenaudokite valymo medžiagų, tokių kaip alkoholis, tirpikliai, nafta ar kitos cheminės medžiagos. Išlaikykite avalynę sausą ir švarią, apsaugokite nuo tiesioginių saulės spindulių ir drėgmės. Laikykite gerai vėdinamoje patalpoje įprastoje kambario temperatūroje. Šlapia avalynė iš karto po naudojimo neturi susiliesti su šildymo šaltiniais; vietoj to leiskite jai išdžiūti kambario temperatūroje, gerai ventiliuojamoje vietoje.

Ar yra batų laikymo galiojimo laikas?

Dėl keleto veiksnių, kurie gali turėti tam įtakos (šviesos, temperatūros, drėgmės ir pan.), neįmanoma aiškiai nustatyti batų laikymo trukmės. Apskritai, batų su poliuretano padu gali būti numatomas ilgiausias 5 metų tarnavimo laikas.

Kiek tarnauja batai?

Dėl keleto su avėjimo, laikymo ir priežiūros sąlygomis susijusių veiksnių nustatyti batų tarnavimo laiko neįmanoma, galima įvertinti tik įprastą nusidėvėjimą įprastomis avėjimo sąlygomis. Paprastai batus su padu iš poliuretano ir (arba) gumos galima avėti iki 2 metų.

Patentuotos BASE PROTECTION technologijos

BASE PROTECTION gamintojo darbo avalynė pasižymi ypatingu komfortu, išskirtiniu dizainu ir naujausiomis patentuotomis technologijomis. Jų pagalba išsprendžiamos ir pašalinamos įprastinių darbo batų keliamos problemos – kojų nuovargis,  pirštų nuospaudos, pėdų prakaitavimas, nemalonus kvapas ir daugelis kitų.

logo-smellstop

SmellStop pamušalas stabdo nemalonaus kvapo atsiradimą, mažina kojos prakaitavimą, išgarina drėgmę. Dėl antibakterinio poveikio SmellStop sumažina infekcijų riziką. Ši technologija užtikrina ypatingą komfortą jūsų pėdoms. SmellStop pamušalas išlaiko savo savybes visą batų dėvėjimo laikotarpį.

SmellstopSmellstop2

Slimcap

SlimCap apsauginė noselė – plastikinė, su silikonine juostele, apsaugančia nuo nuospaudų. Apsauginės noselės storis yra 6,5 mm mažesnis lyginant su kitų gamintojų batų apsauginėmis noselėmis – daugiau vietos pirštams. Jokio spaudimo pirštams ir jokio diskomforto.

slimcap01slimcap03slimcap02

logo-dry-n-air

Vidpadis Dry’n Air – patentuota technologija, kurios dėka oras cirkuliuoja bate ir neleidžia kojai prakaituoti. Speciali kanalų ir ertmių sistema užtikrina nenutrūkstamą oro cirkuliaciją.

drynair03drynair01drynair02drynair04

Sintetinių pluoštų savybės ir priežiūra

POLIESTERIS

Savybės: poliesteris atsparus trinčiai, beveik nesiglamžo, yra tvirtas, nesugeria drėgmės, todėl greitai džiūsta. Poliesterio ir vilnos, medvilnės ar lino gaminiai yra tvirtesni, mažiau glamžosi.

Priežiūra: poliesterio gaminiai nereikalauja ypatingos priežiūros. Poliesterio audinius rekomenduojama saugoti nuo karščio ir tiesioginių saulės spindulių. Džiūsta labai greitai. Gaminiai gali būti valomi drėgnu arba cheminiu būdu. Lyginama žemos temperatūros lygintuvu arba garais.

POLIAMIDAS

Savybės: poliamidas yra labai atsparus trinčiai (10 kartų daugiau nei medvilnė ir 20 kartų daugiau nei vilna). Audinys nesiglamžo, yra elastingas ir tvirtas, tačiau labai elektrinasi, greitai blunka. Poliamidas dažniausiai naudojamas kaip priedas su natūraliais pluoštais. Populiariausia poliamido rūšis – nailonas.

Priežiūra: skalbiant nerekomenduojama naudoti baliklio, lyginti tik per audeklą.

MIKROPLUOŠTAS (MIKROFIBRA)

Savybės: tai labai plonas pluoštas, išgaunamas iš poliamido ir poliesterio. Šis pluoštas yra 100 kartų plonesnis už žmogaus plauką. Naudojant ypatingą technologiją, mikropluoštas įaudžiamas į audinį. Greitai išgarina drėgmę, gaminys nesiglamžo, išlaiko formą ir spalvą. Lengva prižiūrėti, komfortiška dėvėti.

Priežiūra: skalbiant nerekomenduojama naudoti baliklio arba minkštiklio. Audinių iš mikropluošto negalima džiovinti ant radiatorių. Nelyginti. Retkarčiais rekomenduojama išskalbti skalbyklėje aukštos temperatūros vandenyje.

ELASTANAS

Savybės: elastanas itin tamprus, išsitempia iki 500% iš savo pirminės būsenos. Gaminiai, kuriuose yra 1-15% elastano, yra tvirti, juos kur kas lengviau prižiūrėti, jie daug mažiau glamžosi.

Priežiūra: elastanas praranda elastingumą dėl nešvarumų, susikaupusių audinyje. Rekomenduojama dažnai skalbti gaminius.

POLIURETANAS

Savybės: poliuretanas suteikia audiniui kietumo. Pluoštas įaudžiamas iki 15%. Pluoštas nelaidus orui ir drėgmei. Atsparus trinčiai, dilimui, plyšimams.

Priežiūra: gaminius rekomenduojama valyti cheminiu būdu valyklose.

SPANDEKSAS

Savybės: išgaunamas iš poliuretano pluošto. Tai elastinė medžiaga, kuri paprastai maišoma su kita medžiaga, kad ši taptų elastingesnė. Sumaišius spandeksą su kitais pluoštais, gaunamas labai tamprus, bet formos neprarandantis gaminys. Populiariausia spandekso rūšis – lykra.

Priežiūra: grynas spandeksas nenaudojamas. Priežiūra priklauso nuo kitų gaminio sudėtyje esančių audinių.

Skaičiai ir simboliai pirštinių ženklinime

Atsparios smūgiams, įpjovimams, šalčiui, saugančios nuo cheminių medžiagų, antistatinės ir t. t. – pirštinių įvairovė didžiulė. Kokius svarbius aspektus turite įvertinti rinkdamiesi darbo pirštines? Tarptautiniu mastu pripažįstami reikalavimai – gairės, kurios palengvins darbo pirštinių pasirinkimą.

Apsauginės pirštinės skirstomos į tris kategorijas:

  • I kategorija – atsparumas minimaliai rizikai;
  • II kategorija – atsparumas mechaniniam poveikiui;
  • III kategorija – atsparumas nepataisomam poveikiui (pavyzdžiui, cheminėms medžiagoms).

Pagrindinių standartų piktogramos